טעוית חמורות בבוחן

שלח תגובה
gedalin

טעוית חמורות בבוחן

שליחה על ידי gedalin » 11:58 22/05/2013

שלום,
שאלה פתוחה 1: אם רשום
\(f_s=\mu N\)
בלי לציין באופן מפורש שמדובר על כוח החיכוך המירבי, הורדו 17 נק' לפחות.

שאלה פתוחה 2: אם התקבלה עבודת חיכוך קינטי חיובית, הורדו 17 נק' לפחות.

נא לא להגיש ערעורים הנוגעים בטעוית אלה.

eranshac

Re: טעוית חמורות בבוחן

שליחה על ידי eranshac » 21:11 22/05/2013

אני חושב שזה לא בסדר ולא הוגן.
בתור אחד שמגיע לכל הרצאה שלך ומכיר את זה שצריך לרשום שזה חיכוך מקסימלי(אולי בגלל זה לקחתי את זה כמובן מאליו)
אך בלחץ המבחן לא זוכרים לרשום הכל ולפעמים לוקחים משהו כמובן מאליו או לא מפרטים מספיק.
אבל להוריד על זה חצי מהנקודות של התרגיל ותת 50% עליו???
50% מקבל מישהו שבקושי עשה משהו בהלך הסמסטר
זה ממש לא יפה
אני מבין שאתה מנסה להוכיח פה נקודה שבגלל שלא באו להרצאות שלך הציונים לא היו טובים
אבל אתה פשוט עושה את זה על הגב של האנשים שכן היו וכן הקשיבו ופשוט לא פירטו מספיק!
כן, זה כל מה שזה. חוסר תשומת לב. פשוט שכחנו.
האם רשמנו משהו לא נכון פיזיקלית? שאתה ככה מוריד לא פחות מ50% מהציון של התרגיל
אתה פשוט דורך על השעות הרבות שישבנו כדי ללמוד לבוחן הזה ולהוציא בו ציון טוב
אתה מנסה להראות שחשוב לבוא להרצאות ומה שאתה עושה זה פשוט קטנוני לדעתי
מצטער אם אני נשמע בוטה אבל זה כי אני באמת חושב שאתה לא הוגן

eranshac

שליחה על ידי eranshac » 21:36 22/05/2013

נ.ב. מצורף כאן קובץ של מבחן שלך שבו התלמיד לא רשם שהכח חיכוך מקסימאלי ובכל זאת השתמש בנוסחא
באופן מפתיע ירדה לו רק נקודה
קבצים מצורפים
physicaGedalin.pdf
(1.15 MiB) הורד 224 פעמים

nadavhal

שליחה על ידי nadavhal » 04:02 23/05/2013

עם כל הכבוד, הורדת 17 נקודות בשאלות הפתוחות על הסיבות המונפצות האלה זה מחדל!!!
אין כל הסבר הגיוני להורדה כל כך קיצונית של נקודות בעוד שבתשובות שמפורסמות באתר המחלקה לא מצוין שכוח החיכוך הוא מקסימלי!
אתם פשוט צוחקים לסטודנטים בפרצוף!! פשוט חובבנות!

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 08:17 23/05/2013

nadavhal כתב:עם כל הכבוד, הורדת 17 נקודות בשאלות הפתוחות על הסיבות המונפצות האלה זה מחדל!!!
אין כל הסבר הגיוני להורדה כל כך קיצונית של נקודות בעוד שבתשובות שמפורסמות באתר המחלקה לא מצוין שכוח החיכוך הוא מקסימלי!
זה פשוט שקר, רשום בבירור:
\(-T+F_s=-m_1\omega^2R\)
\(|F_s|_{max}=\mu_s m_1 g\)
פתרון לעבודת בית 5.

siglers

שליחה על ידי siglers » 09:23 23/05/2013

כח החיכוך שווה למיו כפול נורמל אך ורק כאשר כח החיכוך מקסימלי.
לכן ברור שהכוונה היא לכח מקסימלי, כאשר כותבים מיו כפול נורמל, העניין הוא טריוויאלי כך שאף סטודנט לא מצא צורך לציין זאת, ולהוריד על עניין כזה 17 נק'
זה הגזמה מטורפת.
נוצר רושם שהבוחן היה קל מדי (שגרר ממוצע ציונים גבוה) ואתם מחפשים עם מיקרוסקופ איפה אפשר להוריד ניקוד.
לא מקצועי לא הוגן ולא אתי.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 09:39 23/05/2013

האשמות שווא ונסיונות ללכלך לא יעזרו. לכו ללמוד.

doron360

שליחה על ידי doron360 » 09:43 23/05/2013

פרופסור גדלין שלום,
למרות שהצעת לא לעשות זאת, אני מתכוון להגיש ערעור במידה ויופחתו לי 17 נקודות כי רשמתי fs ולא fsmax, ואני מקווה ששאר הנבחנים יפעלו כמוני. אני שאלתי במפורש את אחד המתרגלים אם יש צורך להסביר את הנוסחאות והחישובים בהם אנחנו משמשים, ונאמר לי שמספיק להשתמש בנוסחאות בצורה שתהיה ברורה ושאין צורך להסביר מילולית כל שלב. אם החלטתם שיש צורך לתת הסבר, והוא בעל משקל כל כך גבוה מניקוד השאלה בניגוד לכל מה שהיה נהוג עד עכשיו בקורסים קודמים, ההחלטה צריכה להיות ברורה גם למתרגלים וגם מן הראוי שתיכתב הנחיה על טופס הבחינה. אני אישית גם לא רשמתי שהאות T משמעותה מתיחות ושהמתיחות ב2 קצוות החוט שווה כי הוא חסר מסה, כך שלפי שיטת הניקוד החדשה שלכם ייתכן ונכשלתי במבחן אליו הגעתי מוכן היטב וכשאני יודע את החומר על בוריו. למען השוויון בין הניגשים לקורס אני מקווה שתנהגו איתנו בהגינות ובהתאם לכללי הניקוד שהיו נהוגים עד עכשיו בקורס זה.
דורון אלוש
הנדסת תעו״נ שנה א׳

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 10:01 23/05/2013

doron360 כתב:אני שאלתי במפורש את אחד המתרגלים אם יש צורך להסביר את הנוסחאות והחישובים בהם אנחנו משמשים, ונאמר לי שמספיק להשתמש בנוסחאות בצורה שתהיה ברורה ושאין צורך להסביר מילולית כל שלב.
אכן, ראה את הפתרון שפורסם. הנוסחה נכונה שלא צריך להסביר מילולית נראית כמו במשוואה 3.

alexkop

שליחה על ידי alexkop » 12:31 23/05/2013

למרות שעשיתי נכון את כל מה שציינת, עדיין מצאו לי איך להוריד 17 נקודות, ולעשות סימן שאלה אחד גדול על תשובה נכונה ואפילו שהופיע FSMAX.
עושה רושם שאתם מחפשים הכנסה אפילו מסריקת מחברות ( כמה שזה נשמע שולי ), זה מגוכח.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 16:08 23/05/2013

doron360 כתב:פרופסור גדלין שלום,
למרות שהצעת לא לעשות זאת, אני מתכוון להגיש ערעור במידה ויופחתו לי 17 נקודות כי רשמתי fs ולא fsmax, ואני מקווה ששאר הנבחנים יפעלו כמוני. אני שאלתי במפורש את אחד המתרגלים אם יש צורך להסביר את הנוסחאות והחישובים בהם אנחנו משמשים, ונאמר לי שמספיק להשתמש בנוסחאות בצורה שתהיה ברורה ושאין צורך להסביר מילולית כל שלב. אם החלטתם שיש צורך לתת הסבר, והוא בעל משקל כל כך גבוה מניקוד השאלה בניגוד לכל מה שהיה נהוג עד עכשיו בקורסים קודמים, ההחלטה צריכה להיות ברורה גם למתרגלים וגם מן הראוי שתיכתב הנחיה על טופס הבחינה. אני אישית גם לא רשמתי שהאות T משמעותה מתיחות ושהמתיחות ב2 קצוות החוט שווה כי הוא חסר מסה, כך שלפי שיטת הניקוד החדשה שלכם ייתכן ונכשלתי במבחן אליו הגעתי מוכן היטב וכשאני יודע את החומר על בוריו. למען השוויון בין הניגשים לקורס אני מקווה שתנהגו איתנו בהגינות ובהתאם לכללי הניקוד שהיו נהוגים עד עכשיו בקורס זה.
דורון אלוש
הנדסת תעו״נ שנה א׳
אם רשמת
\(f_s=\mu N\)
אז זה פשוט לא נכון ואם ערעורך יהיה בנימוק ש"מגיע לך יותר ניקוד" או "זה לא הוגן", הוא יידחה ללא בדיקה.
לגבי השאר, אכן רצוי להסביר למה המתיחות שווה שנהי הקצוות, אבל יש הבדל בין דברים נכונים שלא הוסברו לבין דברים לא נכונים. לידיעתך: ישנם תלמידים שקיבלו 100 בבוחן, וזה אומר שהשתמשו נכון בחיכוך סטטי. לדעתך, הם סתם פריירים ומגיע לך אותו ציון כמו שמגיע להם למרות שהם עשו את העבודה במלואה ואתה לא ?
אגב, התפקיד לבדוק האם אתה "יודע את החומר על בוריו" מוטל עלינו, המרצים. עוד לא היגענו למצב, כאשר תלמידים מחליטים על הציון שלהם ואף מעניקים תארים לעצמם.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 16:14 23/05/2013

alexkop כתב:למרות שעשיתי נכון את כל מה שציינת, עדיין מצאו לי איך להוריד 17 נקודות, ולעשות סימן שאלה אחד גדול על תשובה נכונה ואפילו שהופיע FSMAX.
עושה רושם שאתם מחפשים הכנסה אפילו מסריקת מחברות ( כמה שזה נשמע שולי ), זה מגוכח.
מאחר ואינך מראה את המחברת שלך, אין שום אפשרות לבדוק האם משהו לא נכון או זאת טעות בבדיקה (קורה וניתן לתיקון). במצב הנוכחי אתה סתם זורק טענה לא מבוססת וגם מלכלך. בלשון המעטה, זה חוסר טעם טוב.

gedalin

שליחה על ידי gedalin » 20:19 28/05/2013

מתברר שרבים חושבים שאפשר לדלג בפתרונות על השלבים שאנחנו (מרצים ומתרגלים) לא מדלגים עליהם. לא ברורה לי הגישה: האם חושבים שאנחנו לא יודעים לפתור ? שנאחנו עושים עבודה מיותרת ? שמה שאנחנו חייבים התלמידים לא חייבים ? אנא תסבירו.

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 1ב רגיל”