בקורת אודות תפקוד פיקוד העורף ובפרט על תחנות הרדיו הצהליות

פורום זה מנוהל על ידי הסטודנטים בעצמם.
שום דבר לא מצונזר. אין פיקוח מערכתי על הכתוב.

מנהלים: infinity, אלון

שלח תגובה
infinity
הודעות: 230
הצטרף: 16:09 04/05/2007
יצירת קשר:

בקורת אודות תפקוד פיקוד העורף ובפרט על תחנות הרדיו הצהליות

שליחה על ידי infinity » 08:33 11/01/2009

כאשר המבצע התחיל הופתעתי לגלות כמאזין קבוע לגלגל"צ שהתחנה אינה משדרת התראות על אזעקות על נפילות. לאחר מספר ימים החלו התחנה לשדר התראות. לצערי התחנה היחידה ששידרה באזור הדרום התראות על נפילות בזמן אמת מההתחלה הייתה רדיו דרום. זוהי תחנה פרטית שבין ההתראות שידרה תוכניות ופרסומות ועל כך אין לי השגות מאחר והיא צריכה להכניס כסף. פיקוד העורף אימץ את התחנה ופירסם את התדר על שלטים רבים בערים שנמצאות בטווח (הלוגו שלו מופיע עליהן). כתוצאה מכך התחנה נהתה מחשיפה מוגברת ורייטינג עצום. כולם יצאו נשכרים. אז זהו שלא כך הדבר. אנשים רבים שלא סובלים
את התכנים של התחנה או שלא רוצים להאזין לרדיו באופן רציף במהלך היום נאלצים לעשות זאת, במיוחד לאור העובדה שלא תמיד ניתן לסמוך על מערכת הצופרים. על אף שאיני מתפלא של התפקוד הלקוי של הפיקוד, אכן אני מוצא צורך למתוח עליו בקורת. הגל השקט של צה"ל 103.6FM נקלט רק בבאר-שבע (כפי שאף מוסבר באתר הפיקוד:
http://www.oref.org.il/635-1798-he/PAKAR.aspx ) ובגם בתדר זה מושמע בחלק מהיום השידור הרגיל של גל"צ. בעת שמשטרת ישראל מצאה לנכון לא לעקוף את חוקי התנועה באזור הדרום באופן זמני ולהקצות את כח האדם לטובת טיפול בבעיות שהתעוררו עקב המבצע שמתחולל בעזה הייתי מצפה שתחנת גלגל"צ תישר קו ותבין שבעוד שתפקידה בשיגרה זה לעורר מודעות להנהיגה בטוחה בשעה זו עליה לתפקד כגל שקט.

בזמן שמאות אלפי תושבים נמצאים בסכנה ואזעקה בזמן אמת מצילה חיים על הפיקוד להבין שתפקידם של תחנות הרדיו הצבאיות הן לתפקד כגל שקט בדיוק כמו ביום כיפור ולהתריא על אזעקות והוראות פיקוד העורף בלבד ולא להנעים את זמנם של תושבי המרכז!

שלח תגובה

חזור אל “הפורום החדש של הסטודנטים לפיסיקה”