אודות זוג הפיסקאיים, גמלאי המחלקה שנפגעו בפיגוע בדימונה

פורום זה מנוהל על ידי הסטודנטים בעצמם.
שום דבר לא מצונזר. אין פיקוח מערכתי על הכתוב.

מנהלים: infinity, אלון

שלח תגובה
amirber
הודעות: 480
הצטרף: 14:20 30/04/2007
יצירת קשר:

אודות זוג הפיסקאיים, גמלאי המחלקה שנפגעו בפיגוע בדימונה

שליחה על ידי amirber » 00:03 06/02/2008

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3503208,00.html

ליובוב רזדלובסקיה, מרצה לפיזיקה בעברה, עצרה אתמול לנוח לכמה דקות במרכז המסחרי בדימונה, כשלפתע ארע פיצוץ. ליובוב נהרגה ובעלה אדוארד נפצע אנושות. בנם מיכאל: "אמא סיפרה לי שהיא בדרך לבנק, ואחרי חצי שעה שמעתי על הפיגוע"

יונת אטלס
פורסם: 05.02.08, 20:23

ליובוב רזדלובסקיה, בת 73, עשתה אתמול (ב') את דרכה לבנק במרכז המסחרי בדימונה ביחד עם בעלה, אדוארד גדלין. בדרכם לבנק ביקשה ליובוב לנוח לרגע קט בשמש החורפית שהפציעה מעל שמי דימונה - ולפתע ארע פיצוץ. היא נהרגה, ואילו בעלה נפצע אנושות. הוא מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

בני הזוג עלו מרוסיה בשנות ה-90 ומאז משנת 92' עבדו במחלקה לפיזיקה של אוניברסיטת בן-גוריון, במסגרת פרויקט לקליטת מדענים עולם ("קמע"). השניים עבדו באוניברסיטה במשך עשר שנים עד לפרישתם ב-2002. בני הזוג אמורים היו לחגוג השנה יובל נישואין.


פיגוע בדימונה:
אשה נרצחה, שוטר הרג מחבל / יונת אטלס
שני מחבלים מתאבדים הגיעו למרכז המסחרי בדימונה. אחד מהם פוצץ את עצמו. אשה אחת נרצחה ועוד עשרה בני אדם נפצעו. המחבל השני נהרג ביריות של קצין משטרה. המטען שעל גופו לא התפוצץ
לכתבה המלאה

בנם, פרופ' מיכאל גדלין, הלך בעקבות הוריו וכיום משמש כמרצה במחלקה לפיזיקה בבן-גוריון. בשיחה עם ynet סיפר פרופ' גדלין כי חצי שעה לפני הפיגוע שוחח עם אמו בטלפון הסלולרי, בעת ששהה בבאר שבע.

"כשדיברתי עם אמא היא סיפרה לי שהיא בדרכה לבנק. אחרי חצי שעה שמעתי שהיה פיגוע. התקשרתי לטלפון שלה, אך לא היה מענה. ניסיתי להשיג אותם בבית, אך גם שם הם לא ענו. מיהרתי ליצור קשר עם אחי קונסטנטין, שגר באשדוד, והתחלנו לחפש אחריהם", סיפר הבן.

"התקשרנו לבית החולים סורוקה ושאלנו אם שמותיהם מופיעים ברשימה, ואמרו לנו שלא. מייד פנינו למשטרה בדימונה עם תעודות הזהות שלהם. בשלב הזה, עדיין לא ידענו שיש אדם אלמוני בסורוקה. אחרי כמה שעות התברר שהפצוע אנוש הוא אבא שלנו, ובאותו הרגע הבנו שההרוגה היא אמא, כי הם היו ביחד", הוסיף פרופ' גדלין.

הוא הוסיף כי תהליך זיהוי גופתה של אמו היה קשה וארוך. "נסענו לאבו-כביר, לקחו מאיתנו דגימות DNA, ורק בלילה, אחרי חצות, הגיעו שוטרים לביתנו. הם אמרו שהזיהוי הוא ודאי", אמר.סבלם של מיכאל וקונסטנטין לא נגמר באותה שעה קשה שבה קיבלו את הבשורה על אמם. שני האחים עדיין ממתינים לעידכונים אודות מצבו של אביהם, המאושפז במצב אנוש בבית החולים סורוקה. האב עבר מספר ניתוחים ועדיין נשקפת סכנה לחייו.
סע,
יש'ך עוד...

jarondl
הודעות: 563
הצטרף: 02:05 16/08/2007

מהארץ

שליחה על ידי jarondl » 12:20 07/02/2008

זוג הפיסיקאים שנפגע בדימונה: הוא פיתח את הנוסחאות, היא ניתחה את התוצאות
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/S ... ntrassID=0

שלח תגובה

חזור אל “הפורום החדש של הסטודנטים לפיסיקה”