יחסית לכמות התלונות על חוסר יחס, אף אחד מכם לא בא לשעות קבלה

מנהל: The Architect

נעול
רפי_כהן_TA

יחסית לכמות התלונות על חוסר יחס, אף אחד מכם לא בא לשעות קבלה

שליחה על ידי רפי_כהן_TA » 09:56 28/01/2009

עם כל הכבוד לפורום ולמעבדות, הזמן אותו אתם אמורים לקבל מהמתרגלים הוא בשעות הקבלה. היות ש 0 סטודנטים טרחו להזיז את עצמם לשעות הקבלה שלי (ואני רשום על התרגיל) אני באמת לא רואה מה יש לכם להתלונן (והיו פה בפורום לא מעט תלונות).

רפי
צוות מבוא למדעי המחשב (מתרגל)

st4tique

שליחה על ידי st4tique » 15:20 28/01/2009

אני לא יודעת על איזה תלונות בדיוק מדובר, אבל אחד הדברים ששמתי לב שחזרו ולא שמתי לב שקיבלו מענה, זה חוקיות של כל מיני דברים מבחינת הקורס, שחוקיים כמובן מבחינת ג'אווה ולא היו חוקיים מבחינת הקורס עד לעבודה הקודמת.
האם באמת מצופה מכל סטודנט להגיע לשעות קבלה כדי לשאול האם מותר להחזיר באמצע פונקציה למשל, או האם אפשר להשתמש באופרטורים כפולים כאוות רצוננו? והרי אלה שאלות שעולות אצל כל אחד ואחד מאיתנו כמעט, לא בעיה פרטית של סטודנט בודד.
לא יותר פשוט, כמו שהבהירו לנו בצורה פחות-או-יותר מסודרת מה אסור-למרות-שזה-עובד בחלק הראשון של הקורס, להבהיר לנו עכשיו מה נשתנה ומה עכשיו מותר?
אם במקרה החלטתם שהכל לפתע חוקי, חלילה לא נתלונן, רק תנו בבקשה הודעה רשמית שנוכל להפסיק לסרבל את הקוד בשביל לעקוף את הדברים האלה.

Michael

שליחה על ידי Michael » 00:04 29/01/2009

מספר השאלות בפורום, הגדול ביחס לעבודות אחרות, מראה שהנחיות העבודה לא מפורטות ומובנות דיו.

gilsho

העבודה עצמה לא "סגורה"

שליחה על ידי gilsho » 01:29 29/01/2009

וכמו שכבר אמרו כאן, מדוע להגיע לשעת תרגול על מנת לשאול כיצד משווים לוח (יש מליון וריאציות) הרי אף אחד לא יודע וכולם מנחשים. למה לא לרשום בפורום? או ב FAQ מסודר ?

יש לנו לחץ לא קטן בעקבות המצב הבטחוני ואין באפשרות כולם להגיע לשעות קבלה פרטניות (מה גם שזו כאמור בעיה כוללת )

yurib

שליחה על ידי yurib » 07:53 29/01/2009

זה כבר עובר כל גבול.

התרגיל האחרון לא נוסח ולא הוגדר בצורה מפורטת מספיק, תרצו או לא, זאת עובדה. אף אחד לא דרש התנצלות, אף אחד לא ביקש פיצוי, בסה"כ התבקשתם להשלים את החסר בהוראות כדי שנוכל לסיים את העבודה. אני ממש לא אומר שאתם לא עושים את העבודה שלכם, ראיתי מתרגלים שעונים על שאלות פה בפורום גם בשעות הכי לא סבירות של הלילה וכל הכבוד על זה. אבל, וזה אבל גדול, 5 ימים לאחר שהתפרסמה העבודה, עדיין לא התקבלו תשובות מספקות. אותן השאלות מתפרסמות פה פעם אחר פעם כיוון שכל שאלה זוכה למענה במספר אופנים סותרים. 5 ימים לאחר פירסום התרגיל ולאחר שהנושא הועלה לתשומת ליבכם אינספור פעמים, עדיין ישנה סתירה מפורשת בין הוראות התרגיל ל FAQ. אולי , אם במקום לנבוח "FAQ" ו"שעות קבלה" לכל עבר, מישהו היה טורח לעשות קצת חושבין ולהשלים את הפער בהגדרת התרגיל בצורה מסודרת, סופית והכי חשוב - חד משמעית, אז אולי לא היו פה כל כך הרבה "תלונות" (אני אפילו לא נכנס לדיון האם הדרישה לקבל הנחיות ברורות לביצוע המשימה היא תלונה).
כשאזדקק לעזרה בהבנת החומד הנלמד בשיעורים בהחלט אפנה למתרגל שלי ואדאג להגיע לשעות קבלה. אבל תרגילי ההגשה מפורסמים באתר, ה FAQ מתפרסם באתר, ההגשה עצמה מתבצעת דרך מערכת ההגשה באופן מקוון, אין פה שום מקום לדרוש מאיתנו להגיע לשעות קבלה רק על מנת לקבל הנחיות שלא זכו להיכלל בנוסח התרגיל המקורי. במיוחד ומדובר בבעיה שנוגעת לכולם ללא יוצא מן הכלל ולא בבעיית הבנה נקודתית.
בכל מקרה, כל אלו הן בעיות שלא דורשות מאמץ רב לפתרון. מה שכן מהווה מכשול משמעותי זו התחושה שהתפתח פה איזשהו קונפליקט אישי בין הסטודנטים למתרגלים, והערות כדוגמת זו שמעל שלי רק מוסיפות לתחושה הזו. אני יכול להבין שמתוך כמה מאות סטודנטים לשנה א' שדואגים לציון שלהם יהיו מספר שירגישו מתוסכלים לנוכח הקושי בהשלמת התרגיל. מסגל הקורס ציפיתי לגישה אחרת.

the_bearded_monkey

שליחה על ידי the_bearded_monkey » 15:16 29/01/2009

yurib כתב:זה כבר עובר כל גבול.

התרגיל האחרון לא נוסח ולא הוגדר בצורה מפורטת מספיק, תרצו או לא, זאת עובדה. אף אחד לא דרש התנצלות, אף אחד לא ביקש פיצוי, בסה"כ התבקשתם להשלים את החסר בהוראות כדי שנוכל לסיים את העבודה. אני ממש לא אומר שאתם לא עושים את העבודה שלכם, ראיתי מתרגלים שעונים על שאלות פה בפורום גם בשעות הכי לא סבירות של הלילה וכל הכבוד על זה. אבל, וזה אבל גדול, 5 ימים לאחר שהתפרסמה העבודה, עדיין לא התקבלו תשובות מספקות. אותן השאלות מתפרסמות פה פעם אחר פעם כיוון שכל שאלה זוכה למענה במספר אופנים סותרים. 5 ימים לאחר פירסום התרגיל ולאחר שהנושא הועלה לתשומת ליבכם אינספור פעמים, עדיין ישנה סתירה מפורשת בין הוראות התרגיל ל FAQ. אולי , אם במקום לנבוח "FAQ" ו"שעות קבלה" לכל עבר, מישהו היה טורח לעשות קצת חושבין ולהשלים את הפער בהגדרת התרגיל בצורה מסודרת, סופית והכי חשוב - חד משמעית, אז אולי לא היו פה כל כך הרבה "תלונות" (אני אפילו לא נכנס לדיון האם הדרישה לקבל הנחיות ברורות לביצוע המשימה היא תלונה).
כשאזדקק לעזרה בהבנת החומד הנלמד בשיעורים בהחלט אפנה למתרגל שלי ואדאג להגיע לשעות קבלה. אבל תרגילי ההגשה מפורסמים באתר, ה FAQ מתפרסם באתר, ההגשה עצמה מתבצעת דרך מערכת ההגשה באופן מקוון, אין פה שום מקום לדרוש מאיתנו להגיע לשעות קבלה רק על מנת לקבל הנחיות שלא זכו להיכלל בנוסח התרגיל המקורי. במיוחד ומדובר בבעיה שנוגעת לכולם ללא יוצא מן הכלל ולא בבעיית הבנה נקודתית.
בכל מקרה, כל אלו הן בעיות שלא דורשות מאמץ רב לפתרון. מה שכן מהווה מכשול משמעותי זו התחושה שהתפתח פה איזשהו קונפליקט אישי בין הסטודנטים למתרגלים, והערות כדוגמת זו שמעל שלי רק מוסיפות לתחושה הזו. אני יכול להבין שמתוך כמה מאות סטודנטים לשנה א' שדואגים לציון שלהם יהיו מספר שירגישו מתוסכלים לנוכח הקושי בהשלמת התרגיל. מסגל הקורס ציפיתי לגישה אחרת.
סןף סוף מישהו הרים את הכפפה
הספקתי כבר לשנות 3 פעמים את משימה 2 בגלל תשובות חוזרות וסותרות של שני המתרגלים

ובנימה אישית זו למר ארכיטקט, אותך זה כנראה מצחיק אבל לא נראה לי שאנחנו נצחק כשהתכניות שלנו יתחילו לעוף בבדיקה האוטומטית המדהימה שלכם, בגלל שאתם לא יודעים להסביר את עצמכם כמו שצריך.

נעול

חזור אל “- מבוא למדעי המחשב”