שאלה לוגית/הגיונית על העבודה החמישית

מנהל: The Architect

נעול
litanil

שאלה לוגית/הגיונית על העבודה החמישית

שליחה על ידי litanil » 21:03 23/02/2009

העבודה (סוף סוף) עובדת בלי באגים ואפילו מתקמפלת בS.System....

אבל משהו שם נשמע לי לא הגיוני....
בדור הראשון - כולם צריכים להיראות אותו הדבר???
ואח"כ - כשאני לוקח את האיבר הטוב ביותר (או איבר אקראי כלשהו) - כל הדור צריך להיראות כמוהו, רק עם שינויים קלים ("פני הדור כפני הכלב"...)?

הרי, אם אני אעשה בדור הראשון תחרות בין 2 (זהים), התוצאה שלהם תהיה זהה. גם CROSS ביניהם יהיה זהה.
אחרי שאני מכניס גם כמה מוטציות בתוך הדורות שלי, אין לי מקום ממשי באמת להשוואה, כי אני תמיד עושה מוטציה לאותו דור ראשון (מוצלח או כושל). אז יכול להיווצר לי מצב של מוצלח מבין גרועים - אבל עדיין גרוע...
לדוגמה, במערך של {1,10,4,9}, עם מטרה של 11. נניח שדור הבסיס שלי הוא {0,0,1,1} - לא משנה כמה פעמים אני אשנה אותו - רק נס של ממש יביא אותו למצב של {1,0,0,1} או {1,1,0,0}. כל השינויים שלי יביאו למצב ה"אידיאלי" (שהוא הטוב מבין הגרועים...).

בשורה התחתונה של ההודעה שלי - האם הדור הראשון צריך להיראות אותו הדבר? כי אם כן, זה פשוט יוביל את כל השינויים רק לכיוון אחד - וזה תלוי מזל, האם הכיוון הזה הוא טוב או שהוא מביא אותי למבוי סתום...
כמובן שהשאלה רלוונטית גם לדורות הבאים, שנראים כמעט זהים (למעט מס' מוטציות בודדות)...

litanil

שליחה על ידי litanil » 15:57 24/02/2009

כן, מסתבר ש(שוב) הייתה לי טעות...

ועשיתי קאסטינג לרנדום של בחירת המשתנה, לפני שהכפלתי את הרנדום באורך המערך שלי..
מה שיצא - שבהתקדמות האבולוציה, התוכנית תמיד לקחה את האיבר האפס במערך והעתיקה אותו.. וכמובן שהראשון במערך הוא הכי נכון עד אותה נקודה, כמעט מבלי יכולת לשנות יותר מדי..

עכשיו גם התוכנית שלי נראית כאילו היא רצה בצורה הגיונית....
ואפילו מחזירה תשובות לא רעות... :)

נעול

חזור אל “- מבוא למדעי המחשב”