עבודה 5 - שאלות שלא קיבלו מענה

מנהל: The Architect

נעול
assh
הודעות: 13
הצטרף: 11:29 30/11/2008

עבודה 5 - שאלות שלא קיבלו מענה

שליחה על ידי assh » 23:53 23/02/2009

שלום רב.

סיימתי לקרוא את כל השירשורים בנושא עבודה 5 ועדיין נותרו כמה שאלות שנותרו ללא מענה. הכל אצלי עובד ומטרת השאלות היא אך ורק ליישר קו עם כוונות המשורר בעבודה כדי למנוע הורדת נקודות. כדי למנוע בלבולים, אני מבקש לקבל תשובה מהמתרגלים בלבד ולא לשמוע השערות, ושהתשובות יהיו קצרות ונוקבות ככל שניתן (כן/לא יהיה הכי טוב).

1. ב-TournamentSelection ב-reproduce: האם כאשר בוחרים שני אינדבדואלים כדי לקיים ביניהם טורניר, מותר לבחור פעמיים את אותו אינדבדואל (כלומר שהטורניר יתקיים בין אינדבדואל לבין עצמו)?
2. ב-TournamentSelection ב-reproduce: האם כאשר בוחרים שני אינדבדואלים עבור crossover, מותר לבחור פעמיים את אותו אינדבדואל (כלומר שה-crossover יתקיים בין אינדבדואל לבין עצמו)?
3. ב-SubsetSumIndividual במערך הבוליאני genome: כאן http://myforum.bgu.ac.il/phpBBHeb/viewtopic.php?t=2533 המתרגל אילן רשם שכשיוצרים SubsetSumIndividual חדש צריך לאתחל את המערך עם ערכים רנדומליים, אך דבר זה לא צוין בעבודה. האם מותר לאתחל את המערך עם falseים ולא עם ערכים רנדומליים?
4. האם מותר להשתמש ב-methods שהן "private static"?
5. האם חובה להשתמש ב-throw בתוך בלוקי ה- try-catch?
6. כאן http://myforum.bgu.ac.il/phpBBHeb/viewtopic.php?t=2549 המתרגל אילן רשם ש-"פתרון שאינו חוקי אינו בהכרח פחות טוב מכל הפתרונות החוקיים". בעבודה זו, משמעות פתרון לא חוקי היא שהשק נקרע. האם עלינו לאפשר בחירה בפתרון לא חוקי כלשהו כפתרון הטוב ביותר שנמצא בדור מסוים, למרות שקיימים פתרונות חוקיים אחרים (מצפה ל-"לא")?
7. בהמשך לשאלה הקודמת: אם לא יתכנו פתרונות חוקיים כלל (לדוגמא כאשר משקלי כל הפריטים גדולים מ-0 וה-maxWeight שווה ל-0), האם עלינו לאפשר בחירה בפתרון לא חוקי כלשהו כפתרון הטוב ביותר שנמצא בדור מסוים, במקום הפתרון "שק ריק" (מצפה ל-"לא")?
8. לעיתים במהלך קידום האבולוציה נוצר מצב שבו ה-best individual אינו משתנה במשך דורות רבים (אך עדיין אינו אידיאלי), ובעיקרון יהיה יותר יעיל לזהות מצב כזה כדי למנוע את קידום האבולוציה עד ל-maxGenerations לחינם. האם חובה לעשות זאת?

תודה רבה.

assh
הודעות: 13
הצטרף: 11:29 30/11/2008

שליחה על ידי assh » 11:24 24/02/2009

שוב תודה.

נעול

חזור אל “- מבוא למדעי המחשב”