תרגול מתמטיקה

שלח תגובה
amirber
יצירת קשר:

תרגול מתמטיקה

שליחה על ידי amirber » 18:29 27/08/2012

מתוך המייל שלי:
ציתי להציף דבר מאוד בעייתי לדעתי, יש בקורס שלנו בעיה מעצם העובדה שהוא מאוד מתבסס על משהו שלא ממש למדנו- חדו"א- אינטגרלים, דיפרנציאלים, אולי אפילו מישדי"פ, מעבר למערכת כדורית, יעקוביאן ...
כפי שאתם וודאי יודעים, אין לנו רקע רב בנושא ואפילו חלק מהדברים לא היו מוכרים לנו עד הקורס,
במסגרת קורס מתמטיקה של מערכות נגענו רק באינטגרלים בסיסיים ביותר (שאפילו הם היו נתונים לנו בדף נוסחאות) משדי"פ מאוד אלמנטריות, והתמקדנו יותר בדברים אחרים.
אני יודעת שזה לא תפקידכם אבל יש איזו אפשרות שאולי תעשו מעין תרגול השלמה שבו ניישר קו במה שצריך ותסבירו את זה פעם אחת כמו שצריך? חבל שניפול סתם בלי קשר לפיזיקה, הרי אני מניחה שזה גם לא מסתכם רק באינטגרל כפול.
בנוסף, חשוב לי לציין, שזה שיש את הפיתרון הסופי של אינטגרל לא גורם לנו להבין יותר, ובתור אחת שמתמטיקה אף פעם לא היוותה עבורה קושי, מאוד קשה לי להתמודד עם זה שאני מצופה להבין או "לדעת להציב" בדברים שלא למדתי .
ואגב, נראה לי שמומלץ לבקש שלהבא יתנו קורס בחדו"א כתנאי מקדים לקורס זה, אפילו אם הוא יהיה ברמה נמוכה, זה בטוח יעזור.

המכתב נכתב בשמי אבל זוהי בעיה שעלתה בקרב מספר סטודנטים.
מקווה שתוכלו לעזור בדרך זו או אחרת.
אין ספק ששליטה בחדו"א חשובה בקורס הזה ובפיזיקה באופן כללי, התרגול הראשון הוקדש כדי לבצע מעבר מהיר על מרבית הנושאים המתמטיים שניפגוש בקורס. לפי תוכנית הלימודים רמת הקושי של השאלות בבחינה ובקורס אמורות להתאים לידע שצריך להיות ברשותכם, ייתכן בהחלט שבתרגולים או אפילו בשיעורי הבית נעשה שימוש במתמטיקה שמעט מעל לידע שכבר קיים אצלכם אבל זה חלק מתהליך הלימוד. אתם מוזמנים להעלות את החשש הזה מול המרצה אבל חזרה מתמטית כרגע תיגרע מזמן תרגול על חומר חדש.

אני מציע שתבצעו עבודה עצמית בעניין זה, שאלות ופתרונות בחדו"א יש למכביר תוכלו למצוא כאלו גם באתר הסיכומים של אגודת הסטודנטים. קובץ מרוכז שמכיל חלק נכבד של הסקירה המתמטית בחדו"א שאתם אמורים לדעת יש כאן: http://www.stat.wisc.edu/~ifischer/calculus.pdf

אמיר
סע,
יש'ך עוד...

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2ג (במקור למדעי החיים)”