עזרה לגבי ביצוע תרגילי הבית

שלח תגובה
LiatPana

עזרה לגבי ביצוע תרגילי הבית

שליחה על ידי LiatPana » 15:57 14/11/2007

שלום איתמר,
יש לי בעיה קטנה-
אני מבינה ומצליחה לעקוב אחרי ההסברים שלך בשיעור
וגם בתרגול אני מבינה את התרגילים.
הבעיה היא שאני לא יודעת באיזו דרך חשיבה לפתור את התרגילים כאשר אני נתקלת בהם בתרגילי הבית- תרגיל 3 ותרגיל 4. אני יושבת ולא מוצאת את הכיוון לפתרון הבעיה.
אני מסמנת לי את הנתונים שיש לי בתרגיל אך אני לא יודעת איזו נוסחה תשמש אותי בפתרון ואני די מסתבכת ומוותרת.
רציתי לדעת אם יש ספרות שיכולה לעזור להבין את כיוון המחשבה כדי להגיע לפתרון - נעזרתי קצת בספר של יורם אשל- מכינקה לתיכון ולאוניברסיטה- אבל הוא משלב נוסחאות נוספות שלא למדנו.
והאם יש משהו שאפשר לעשות כדי להצליח יותר בפתרון תרגילי הבית.

אשמח לכל טיפ/עזרה,
ליאת. :)

selait
יצירת קשר:

שליחה על ידי selait » 16:51 14/11/2007

יש הבדל בין הבנה פסיבית של החומר והבנה אקטיבית. הבנה פסיבית זה להיות מסוגל לעקוב בתרגולים ובהרצאות והבנה אקטיבית זה לקרוא שאלה ולדעת לפתור אותה.

הבנה אקטיבית נרכשת על ידי תרגול והתמודדות עם השאלות. לאחר שאת מבינה פתרון של תרגיל (מהתרגולים, ההרצאות, שיעורי הבית או ספר לימוד) נסי לפתור אותו שוב לאחר כמה ימים כשאת נעזרת בפתרון כמה שפחות, כאשר השאיפה היא להיות מסוגל לפתור את התרגיל מבלי להעזר בפתרון כלל. הרעיון הוא "לשכוח" פתרון שהבנת ואז להתמודד עם התרגיל שוב. במצב כזה ההתמודדות עם התרגיל היא לא "מאפס" ואחרי כמה תרגילים שתפתרי בצורה הזאת תגלי שהצורך שלך בפתרון יורד עד לשלב שבו את פותרת תרגילים באופן עצמוני.

הרעיון הוא שכמות הדוגמאות שיש בתרגולים ובהרצאות בכל נושא היא מספיק גדולה כך ששליטה בהן תאפשר פתרון של שיעורי הבית.

הערה כללית:
השלב בו פותרים תרגילים מאפס בלי להעזר בשום גורם הוא שלב קריטי. יש סטודנטים שמסתפקים בהבנת פתרונות ולא משקיעים את הזמן הדרוש בהתמודדות עם התרגילים מאפס. לדעתי לא ניתן להגיע לשליטה סבירה בחומר בצורה כזאת ובטח שלא להצליח בבחינה.

שלח תגובה

חזור אל “- מבוא לפיסיקה 1”