שאלה לגבי שדה, בנוגע לעבודה 5 תר' 7 סעיף 4

שלח תגובה
benlavy
הודעות: 260
הצטרף: 22:44 12/11/2012

שאלה לגבי שדה, בנוגע לעבודה 5 תר' 7 סעיף 4

שליחה על ידי benlavy » 15:36 13/05/2014

שלום,
מתי ניתן להגדיר את השדה על הרדיוס של הכדור\הקליפה , ומתי לא ניתן? ומתי שדה הינו רציף ומתי לא? איך אדע שבתרגיל הזה(שמצויין בכותרת השאלה) השדה יהיה מוגדר בr=R ורציף?

תודה רבה!

sara
הודעות: 505
הצטרף: 19:59 25/10/2009

Re: שאלה לגבי שדה, בנוגע לעבודה 5 תר' 7 סעיף 4

שליחה על ידי sara » 00:24 15/05/2014

קפיצה בשדה (אי רציפות) תתקבל על גבי משטח עם צפיפות משטחית \(\sigma\). זה הגיוני מגאוס, כי במעבר אינפיניטסימלי למשל דרך R רדיוס של קליפה, כמות בתוך מעטפת גאוס גדלה בערך סופי (ולא בכמות אינפי').
לכן אם נתונה לך התפלגות אורכית/נפחית - לא תהיה קפיצה.

אם ידוע לך על צפיפות משטחית - תדע שצריכה להיות קפיצה.
אם ידוע לך השדה ואתה מזהה קפיצה במעבר בין תחום לתחום (כשאתה מציב את הערך של הגבול עבור 2 הביטויים עבור השדה שגובלים אותו) - אתה יודע שיש לך צפיפות משטחית בגבול זה.
שרית

benlavy
הודעות: 260
הצטרף: 22:44 12/11/2012

Re: שאלה לגבי שדה, בנוגע לעבודה 5 תר' 7 סעיף 4

שליחה על ידי benlavy » 18:20 28/07/2014

שלום,
בהמשך לתכתובת אז רציתי להבין
א) האם בנקודה שבה יש קפיצה בשדה אז הוא פשוט לא מוגדר בכלל בנקודה הזו? כלומר אם בr=R יש קפיצה בשדה אז בכלל לא מוגדר השדה בנק' זו ואין בכלל התיחסות בפונק' השדה למצב שבו r =R אלא רק ל r קטן ממש מR ול r גדול ממש מR?
ב) ולגבי המצבים בהם אין קפיצה אז השדה תמיד מוגדר בכל מצב ? נניח אז בכדור מלא טעון שרדיוסו R אז יש כן יש התיחסות והגדרה של השדה למצב שבו r=R נכון?

תודה רבה!

sara
הודעות: 505
הצטרף: 19:59 25/10/2009

Re: שאלה לגבי שדה, בנוגע לעבודה 5 תר' 7 סעיף 4

שליחה על ידי sara » 15:55 24/08/2014

אולי אפשר להסתכל על זה כאילו השדה לא מוגדר שם, אם זה עוזר לך, אני לא רואה איך זה יכול להזיק.
אז לשאלותיך:
א) כן
ב) כן
שרית

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2א (במקור להנדסת חשמל)”