עבודה 8 תרגיל 6 סעיף א'

שלח תגובה
benlavy

עבודה 8 תרגיל 6 סעיף א'

שליחה על ידי benlavy » 21:37 20/07/2014

שלום,
רציתי לדעת אם זה בסדר בתרגיל הזה לבצע את כול החישובים בקורדינטות גליליות(שהרי יש סימטריה גלילית)? ואז פשוט להחליף את כל הביטויים של השדות שקיבלתי מ r ל x?? כי אחרת זה קצת מבלבל לעבוד פה עם קורד' קרטזיות, ואגב אם זה מה שצריך ומותר לעשות אז מה הסיבה שזה מסתדר ככה שניתן להחליף פשוט את r ב x אחרי כל החישובים וזה מסתדר ככה ללא צורך בהתאמות נוספות??

תודה רבה!

sara

Re: עבודה 8 תרגיל 6 סעיף א'

שליחה על ידי sara » 22:15 20/07/2014

כל השאלות בתרגיל זה נוגעות לנקודה או מרחק על הישר המחבר בין 2 התילים וכיוון שיש שהתילים ארוכים מאוד אז אין תלות בכיוון z - לכן ניתן להמיר את r ב-x.

אבל כיוון ש-2 התילים במרחק אחד מהשני עליך לבחור ראשית צירים אחת לבעיה כולו - כלומר אחד מהתילים לפחות לא יהיה בראשית.
זה אומר שתצטרך לעשות "הזזה" בקורדינטה x עבור אחד מהתילים או שניהם.
שרית

benlavy

שליחה על ידי benlavy » 00:01 21/07/2014

א)אז בעצם הדרך לפתור את התרגיל הזה זה לבצע את כל החישובים עם קורד' גליליות ו r , ורק בסוף להציב x במקום ה r ולעבור לוקטור כיוון x גם?
ב)ובעצם בגלל שאין לי בביטויים שקיבלתי תלות בz או בטאטה אז מותר לי פשוט להחליף את r ב x? למה זה ככה?
ג)כמו כן האם אין דרך לפתור את התרגיל הזה ישירות עם x ומערכת קורדינטות קרטזית?

המון תודה,

sara

שליחה על ידי sara » 01:54 23/07/2014

benlavy כתב: א)אז בעצם הדרך לפתור את התרגיל הזה זה לבצע את כל החישובים עם קורד' גליליות ו r , ורק בסוף להציב x במקום ה r ולעבור לוקטור כיוון x גם?

כן.
benlavy כתב: ב)ובעצם בגלל שאין לי בביטויים שקיבלתי תלות בz או בטאטה אז מותר לי פשוט להחליף את r ב x? למה זה ככה?
זה לא בדיוק מה שאמרתי. ובכל אופן, אין לי דרך להסביר את זה יותר טוב. זה יהיה פשוט לחזור על עצמי.
benlavy כתב: ג)כמו כן האם אין דרך לפתור את התרגיל הזה ישירות עם x ומערכת קורדינטות קרטזית?
לא, כי אתה מבצע גאוס ויש פה שיקול של סימטריה והסימטריה פה היא גלילית ולא קרזטית.

ובכל אופן, אם אתה לא מבצע הזזה במרחב אז בוודאות זה יוביל לטעות. לא מספיק רק להחליף r ב-x.
שרית

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2א (במקור להנדסת חשמל)”