9202_2 (עבודה 11 שאלה 5)

שלח תגובה
sara
הודעות: 505
הצטרף: 19:59 25/10/2009

9202_2 (עבודה 11 שאלה 5)

שליחה על ידי sara » 12:18 31/01/2013

נשאלתי מס' שאלות בנוגע לשאלה:

1. האם זה נכון שאחרי זמן רב המתח על הסליל שווה לאפס?
1. כן, אחרי הרבה מאוד זמן המתח על הסליל הוא אפס והזרם שעובר דרכו הוא קבוע וניתן על ידי חלוקה של הסוללה בהתנגדות הנגד (עבור המעגל הספציפי הזה).

2. מדוע בסעיף הראשון האנרגיה במעגל היא רק האנרגיה של הסליל?
2. אם התכוונת לבזבוז האנרגיה דרך הנגד, אז הסיבה שלא מוסיפים את זה היא מכיוון שמדברים על "אנרגיה במעגל" כלומר, אנרגיה האצורה במעגל שהיא אנרגיה מגנטית בסליל (אם יש לך מעגל עם קבל מדובר באנרגיה חשמלית). ובלי קשר, לגבי אנרגית חום שנוצר בנגד אנחנו יודעים לחשב רק את ההספק. היינו צריכים לעשות אינטגרל על הזמן (זה לא כפול כי הזרם משתנה עם הזמן - למה?) כדי לחשב את סך האנרגיה המתבזבזת כחום עבור פרק זמן מסויים.

3. מהי הנוסחא שהשתמשו בה למציאת האנרגיה בסליל? לא ראיתי אותה בהרצאות... ולא תרגלנו את נושא המעגלים בתרגולים.
3. רשמתי בתרגול נוסחה עבור אנרגיה מגנטית של משרן/סליל
\(U_L=\frac12 L I^2\)
בדיוק העפתי מבט ונראה ששכחתי להוסיף לכם את הרקע התיאורטי. זה יסודר בשעה הקרובה, אבל בינתיים אפשר להיעזר בקישור לתרגול דומה בקורס אחר (יש שם עוד כמה נוסחאות): http://physweb.bgu.ac.il/COURSES/Physic ... l2B_13.pdf

4. בסעיף 2 לא הבנתי איך ניתן להגיד בוודאות שכיוון הזרם לא ישתנה?
4. השאלה היא מדוע כיוון הזרם ישתנה בכלל?! יש כא"מ מושרה בכיוון הפוך, זה נכון אבל זה לא גורם לזרם להתהפך אלא גורם לו לקטון בכיוון המקורי שהוא זרם.

5. בסעיף 3, למה עבור t>T הזרם על הסליל קבוע? בהרצאות המרצה פתר לנו מישדי"פ לגבי הזרם והתקבל שהזרם ברגע t תלוי בזרם ההתחלתי I0 אך הוא לא שווה לו...
5. זמן T הוא הזמן שבו משנים את סידור המעגל. לפני זמן זה (אחרי הרבה מאוד מאוד זמן) הזרם במעגל הוא קבוע (זה בדיוק הערה 1 למעלה). ערך זה של הזרם הוא הזרם ההתחלתי (I_0) בסידור החדש של המעגל ברגע T.
שרית

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2א (במקור לתקשורת והנדסה ביו-רפואית)”