שאלה 2_2104

שלח תגובה
bha

שאלה 2_2104

שליחה על ידי bha » 23:35 24/10/2013

מחפש עזרה בשאלה 2_2104,
תודה לעוזרים.

ddani

Re: שאלה 2_2104

שליחה על ידי ddani » 12:37 26/10/2013

כך נשאלתי במייל ואני מבקש מכולם לשאול פה, זה פתוח לכולם, גם אתם וגם אני יכולים לעזור.

בשאלה 2 בחלק האחרון של השאלה שואלים האם המטען המונח יהיה בשיווי משקל יציב בויקפדיה כתוב ששיווי משקל יציב אומר שאם נזיז טיפה את הגוף הוא ינוע בתנודות קלות (מזכיר לי תנועה הרמונית) עכשיו לפי דעתי כיוון שלא אמרו לנו את סימן המטענים האחרים אז גם סימן המטען המונח לא משנה (שני האחרים הם בעלי אותו סימן) ולכן מה שאני מבין הוא שהנק' שיווי משקל הזאת שנמצא בין 2 המטענים היא תמיד תהיה שיווי משקל יציב כי אם נשים שם מטען כלשהו אז או שהמטענים ידחו אותו אחד אל השני או שהם ימשכו אותו אחד מהשני אז למה יש בשאלה התייחסות לסימן? כנראה שאני לא מבין משהו נכון אם תוכל לכוון אותי ?
1) שיווי משקל יציב אכן זו ההגדרה. והאנלוג שלה זה כדור בתחתית של עמק, תזיז אותו טיפה הוא ישאר בעמק. שיווי משקל לא יציב זה כדור בפיסגה של הר, תזיז אותו טיפה והוא יפול. תנסה לחשוב מתי יש לך מקרה יציב ומתי יש לך מקרה לא יציב.
2) ידוע ששני המטענים פרופורציונים ל\(q\) לכן הסימן שלהם יהיה אותו הסימן, אז התשובה תיהיה ביחס לסימן המטען של \(q\) (אותו הסימן או סימן מנוגד). נוח לחשוב על סימן \(q\) חיובי ולהכליל את התשובה שלב לאחר מכן.

משהו נוסף: התשובה המלאה תענה על כל צירי המערכת (זו לא בעיה חד מימדית).
דניאל דהן

ddani

Re: שאלה 2_2104

שליחה על ידי ddani » 18:50 28/10/2013

נשאלתי:
היי,
לאחר חישוב קיבלתי שתי תוצאות לגבי מיקום המטען- אחת הגיונית ואחת -d.
לא ברור לי אם זאת תוצאה נטו מתמטית שצריך להתעלם ממנה או שעומד מאחוריה משהו פיזיקלי...
תודה
אובכן ישנו משוואה ריבועית שאתם אמורים להגיע אליו, וכך מתמטית יש שני תשובות אפשריות, אבל האם שני התשובות תקפות בתחום ההגדרה של הכוחות שרשמתם?

אם אני משמאל למטען אני מרגיש כח לכיוון מסויים ואם אני מימין אני מרגיש כח לכיוון אחר.
נא לבחון זאת בתשובה.
דניאל דהן

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2א (במקור לתקשורת והנדסה ביו-רפואית)”