תשובות לשאלות שנשאלו במייל ו\או בכיתה

שלח תגובה
chuchem

תשובות לשאלות שנשאלו במייל ו\או בכיתה

שליחה על ידי chuchem » 19:14 01/11/2009

* לגבי התוכנות המותקנות על המחשבים בכיתות מחשבים באוניברסיטה, בבדיקה אקראית (אני מניחה שעל כל המחשבים אותן תוכנות) מותקן PDF creator, התוכנה להעברת קבצים המותקנת שם היא ws_ftp, ההוראות להגשה דומות להוראות באתר אבל אם יש צורך בהסבר מפורט יותר אז הנה קישור לעמוד אינטרנט שמצאתי בעזרת גוגל:
http://online.achva.ac.il/organize/ftp2.htm (יש עוד רבים אחרים).

* כפי שהודענו בתירגול, אנחנו ננסה להעלות את תוכן התירגול לאתר לפני התירגול, לא מתחייבים על כך. שימו לב שיהיו שם שאלות נוספות שלא בהכרח נספיק בכיתה ולעיתים הסדר בתרגול עצמו יהיה שונה מאשר בקובץ.

chuchem

Re: תשובות לשאלות שנשאלו במייל ו\או בכיתה

שליחה על ידי chuchem » 21:50 10/11/2009

כפי שהודענו באתר, פורסם דו"ח הגשות. מסומנים בX תרגילים שהוגשו אלקטרונית ועמדו בקריטריונים. תרגילים שהוגשו לתא בשבוע הראשון יוספו בהמשך. החל מתרגיל 3, תרגילים שיוגשו עם שם קובץ לא טוב לא יחשבו כלל ולא ניתן יהיה לבקש שיוכרו. אפשר לראות בקישור הזה: http://physweb.bgu.ac.il/COURSES/PHYSIC ... bmissions/
אם הקובץ שהגשתם עמד בקריטרניונים או לא. מי שהגיש ולא סומן לו X שיחפש את שם הקובץ שלו ברשימה בשם: "Ex#_full_list.txt".

בהצלחה, מאיה.

thelord23

שליחה על ידי thelord23 » 18:54 14/11/2009

אני מופיע רק ב full list בשלושת התרגילים.
אם במקרה אחד טעיתי כי רשמתי e במקום E ואני לא חושב שעל דבר כזה קטן צריך לפסול בשני המקרים את העבודות.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 22:54 15/11/2009

thelord23 כתב:אני מופיע רק ב full list בשלושת התרגילים.
אם במקרה אחד טעיתי כי רשמתי e במקום E ואני לא חושב שעל דבר כזה קטן צריך לפסול בשני המקרים את העבודות.
אוקיי, מעולה שאתה שואל את זה כאן, זה המקום ולא באמצע תירגול כשאנחנו פותרים תרגיל על הלוח או בהפסקה כשאנחנו מנסים להבין לאן הזיזו את השעה הבאה או במייל.
אפשר לדון בנושא ההגשות ואם שאלת אני אביע את דעתי בנושא. קורה שטועים באות אחת או ספרה אחת למרות שדווקא אתם שמכירים תיכנות יודעים שמספיק טעות קטנה כזאת כדי שקוד שלם לא יפעל וחללית תתרסק וכולי, בטח שמעתם את זה כבר אלפי פעמים.
אצלנו בתרגיל הראשון הודענו שנקבל גם הגשות לא אלקטרוניות כך שמי שהגיש אלקטרוני הרויח הזדמנות לשים לב אם הוא טעה בשם הקובץ. בתרגיל 2 אנחנו עדיין מוותרים לכם אם טעיתם בשם. החל מתרגיל 3 מי שטועה בשם הקובץ יוצר בעיה שעדיף היה להימנע ממנה. נתמודד כמובן עם כל מקרה לגופו.

עכשיו לעוד שאלות שנשאלו במייל:

* שעות הקבלה שלי מפורטות באתר, אתם מוזמנים להציע שעות חלופיות בימים שני רביעי או חמישי.

* לגבי מי שהגיש לתא הלא נכון- מה שנכתב על טעות בשם הקובץ פחות או יותר תקף כאן, בשבוע הראשון ביקשנו מהמזכירה לחלץ לנו כמה תרגילים מתא של אחד הפרופסורים במחלקה אבל להבא תקפידו לקרוא את ההוראות באתר ולהגיש למקום הנכון.

drays

שליחה על ידי drays » 23:31 17/11/2009

שלחתי את הקבצים ע"פ ההוראות קובץ ראשון לתא ושאר הקבצים במחשב איני מופיעה ברשימה כלל E200282994.pdf העתק מדויק של הקובץ......
אין לי מושג מה הבעיה
אבל צריך למצוא פתרון....

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 00:11 18/11/2009

drays כתב:שלחתי את הקבצים ע"פ ההוראות קובץ ראשון לתא ושאר הקבצים במחשב איני מופיעה ברשימה כלל E*****.pdf העתק מדויק של הקובץ......
אין לי מושג מה הבעיה
אבל צריך למצוא פתרון....
נכון, הקובץ מופיע ברשימה של הקבצים עם השמות הטובים, אבל, מס' תעודת הזהות שלך לא מופיע ברשימת הסטודנטים. האם נרשמת באיחור מסיבה כלשהי? לאיזו קבוצת תרגול את אמורה להיות רשומה? (יש שתי ספרות לדוגמה , 21, 11, שמציינות את זה) אפשר לפנות אלינו (לאיתן או אלי בהתאם) עם הפרטים כי זה אישי. את יכולה גם לערוך בהודעה שלך את מס' תעודת הזהות כדי שלא יקשרו אותו למשתמש שלך.

בהצלחה, מאיה

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 19:12 26/11/2009

רציתי לדעת לגבי שאלה 3
מה קורה כאשר מכניסים חומר שלא חומר דיאלקטרי בין לוחות הקבל
תודה מראש
אני מניחה שהכוונה לשאלה 3 מתרגיל 5. החומר שמוכנס הוא נחושת, מדובר במוליך.
אני לא בטוחה אם זה עונה לכם או לא, אתם מוזמנים לחדד את השאלה שלכם בשרשור הזה.

מאיה

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 10:30 29/11/2009

שלום!
יש לי מספר שאלות:
1. ספרה מוליכה בתוך ספרה מוליכה לעומת שתי ספרות לא מוליכות שבשני המקרים המטען מפולג אחיד, מה ההבדל בנהן ? מבחינת שדה , פוטנציאל וכו?
2. האם ניתן בשאלה 172_2_42 לחלק את הגליל לעיגולים בעלי רדיוסים שווים R1 ולסכום נגדים בטור או חייבים לחסר לעיגולים בעלי רדיוסים משתנים ולסכום במקביל?
3. האם זה משנה אם מסומן X או V ליד הגשה?
תודה מראש!
1. נכון, אם אין זרם ושתיהן טעונות אז אין הבדל.
2. אין בשאלה הזאת שום ענין של סכימת נגדים. היא גם לא חלק מהתרגיל שלנו. אם היתה לך כוונה לשאול על שאלה מהתרגילים אין צורך במס' הסידורי שלה, מספיק לכתוב שאלה 4 מתרגיל 6, למשל.
3. משנה- לא, שניהם נחשבים הגשה. כרגע מי שיש לו V הוא רק מי שהתמודד עם האתגר של להגיש קובץ עם שם תקין ולא היה צריך לגשת אלינו כדי לקבל X או *.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 11:21 10/12/2009

האם התרגיל ה7 רלוונטי לבוחן? הנושא שלו הוא שדה מגנטי וזרם ובחומר רשום רק עד זרם והתנגדות...
כל שאלה שעוסקת בשדה מגנטי לא כלולה בחומר לבוחן.
הגשתי את העבודה השביעית בפיסיקה 2 בתחילת השבוע ,
לא הצלחתי להשתמש בשליחה האלקטרונית ולכן אשמח אם תוכלי לעדכן
אותי בטבלת ההגשות .
למי שלא שם לב מועד ההגשה של תרגיל 7 הוא בעוד שבוע. כמו כן בבקשות חריגות נהוג לנמק מהו הקושי המצריך עידכון ידני רק של סטודנט מסוים כאשר כל שאר הסטודנטים נדרשים להגיש אלקטרונית.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 17:24 24/12/2009

מאיה שלום,
עד כה נקראתי ל-20 ימי מילואים במהלך הסמסטר, כולל השבוע, ומתוכננים עוד נוספים בימים הקרובים. כמו כן הצטרפתי לקורס כעבור כשלושה שבועות ממועד תחילתו עקב תקלה בועדת הוראה מחלקתית.
כתוצאה מכך הצלחתי להגיש רק חלק מעבודות ההגשה עד כה, 4 לפי המעקב באתר הקורס, וגם השבוע לא בטוח שאספיק להשלים את העבודה בזמן.
אני חושש שהגעתי למצב שמעמיד את זכאותי לגשת למבחן בסימן שאלה. מה ניתן לעשות בנושא?
לגבי המילואים רק צריך להעביר אלינו אישור מילואים (רצוי לסרוק ולהעלות לסיפריה בשם PTOR שפתחנו בתיקיית ההגשות ולשלוח לנו קישור במייל שזה שם.) כל שבוע מילואים נותן פטור מתרגיל 1. אני לא חושבת שהזכאות שלך לגשת למבחן עומדת בסימן שאלה, יש לך אפשרות להגיש עוד 4 תרגילים ואתה זכאי לפחות לשני פטורים כך שלא צריכה להיות בעיה. לגבי הרישום המאוחר, המרצה יכול להחליט אם יש צורך להתחשב בזה.
הבלבלנו, הכוונה הייתה לעבודה השנייה.

>
> הגשנו את תרגיל מספר 1 לתא, ללא הגשה של טופס אלקטרוני (כי נאמר
> לנו בתרגול
> שהגשה בתא תתקבל).
> לא מסומן שהגשנו את התרגיל הראשון. נשמח אם תוכלו לבדוק את הנושא.
>

לא בטוחה לגבי השאלה שלכן, אם מדובר בתרגיל 2 אז לא היה פטור מהגשה אלקטרונית.

שלום מאיה,
אני **** שלומד אצלך, זיהיתי את הת.ז שלי ברשימה ששלחת. הדבר נראה לי מאד תמוה
כי לא רק שהגשתי יותר מ 4 תרגילים, הגשתי את כולם.
עבור העבודות הראשונות שהגשתי , שלחתי SUBMISSION FILES ושמתי את העבודה בתא
שלך, החל מלפני כ2 או 3 עבודות הגשתי את כולם רגיל דרך הSSH , חוצמזה אם אני לא
טועה היו 2 עבודות שהגשתי כקבצי וורד, אולי לא התיחסו אליהם?
אשמח אם תוכלי לאמר לי מה אני עושה עם זה, כי באמת שלא החסרתי אף עבודה.
אשמח אם תוכלי לחזור אליי בהקדם
תודה מראש
טוב, לא ברור לי עד כמה הבעיה חמורה, כמה תרגילים מסומנים לך בעצם?
לגבי מה אפשר לעשות, קודם כל תקפיד להגיש לפי הפורמט המפורט באתר.
בחלק מהמקרים קיבלנו את זה שמישהו הגיש פעם או פעמיים בפורמט הלא נכון אבל נשמע שבמקרה שלך זה יותר מזה.
בבקשה תתעדכן לגבי איך בדיוק הגשת איזו עבודה ותפנה אלינו שוב במייל או אישית.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 18:36 05/01/2010

כמה עבודות כרגע חסר לי
הרי שיום חמישי יש עבודה אחרונה להגשה
רשימת ההגשות מעודכנת באתר עד תרגיל 9 כולל.

השבוע תתפרסם העבודה האחרונה, עבודה מס' 11 ומועד ההגשה שלה יתקיים בשבוע הבא.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 17:03 16/01/2010

היי מאיה,
בכיתה המרצה ויקטור מאירוביץ התעכב לא מעט על עבודה עם מקורות סינוסיים/שדה מגנטי סינוסי.
בחלק מהמקרים האלו חשובות הנוסחאות הטריגונומטריות בעיקר בשביל לפתור את המשוואה הדיפרנציאלית.
האם ניתן יהיה להוסיף אותן לדף נוסחאות?
תודה
נא לפנות למרצים עם בקשות בנושאי דף נוסחאות.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 00:29 21/01/2010

1)
שאלה מהבוחן - שאלה מספר 1

תוכל בבקשה להסביר מאיפה הגיע הפיתוח של חישוב השדה E2 ?
רשמת בפיתרון ש
E2 = Q + q* + Q1 = 0

אני מבין שהשדה עצמו שווה ל0 . אבל אני לא מבין איך הגעת לזה ש E2 = Q + q* + Q1
זה ממש לא הביטוי של השדה, יש לשדה תלות במרחק. הפיתרון בעזרת חוק גאוס.

2) לגבי השאלה שבה דנו בשעות הקבלה שלי היום- 2009 מועד א' שאלה 4 סעיף ג'. אפשר לחשוב על זה כך: ההספק על הנגד (מסעיף א') שווה להספק המכני (מסעיף ב') + ההספק של הסוללה ולכן תשובה בסעיף ג' היא לא.

chuchem

שליחה על ידי chuchem » 12:33 11/02/2010

מאיה שלום,
אתה מוזמן, כמו כל אחד אחר, לעבור איתי על פתרון המבחן בכלל והפתרון שלך בפרט, קשה לי להתייחס באופן כללי כל-כך. יש הבדל בין "ידוע שהיחידות של שדה מגנטי הן T" לבין "ידוע שהפתרון של השאלה הוא כך וכך..".

מה שאני הסברתי זה שאם אתם משתמשים במשהו שלא מופיע בדף הנוסחאות אז תוסיפו הסבר ממה זה נובע או איך הגעתם לזה.

בהצלחה למי שניגש למועד ב', מאיה.

עריכה: הציטוט הוסר לבקשת הסטודנט

שלח תגובה

חזור אל “- פיסיקה 2א (במקור לתקשורת והנדסה ביו-רפואית)”