התנהגות התלמידים של שנה ב

ניתן לפנות ליו"ר ועדת הוראה עם שאלות / הצעות / בקשות / תלונות. אם יש בעיה עם קורס או עם מעבדה יש לפנות תחילה לאחראי האקדמי (ראו מדורי קורסים ומעבדות בפורום מקביל)
dcohen
יצירת קשר:

Re: התנהגות התלמידים של שנה ב

שליחה על ידי dcohen » 07:04 27/02/2011

אם זה המצב אז צריך לשים את הקלפים על השולחן... הסטודנטים באב"ג פחות טובים מהסטודנטים ממוסדות אחרים?
תשובתי משלימה את תשובת מיכאל.

...ונניח שאכן יתברר שהסטודנטים באב"ג פחות טובים מהסטודנטים ממוסדות אחרים? למה צריך לפרסם את זה? למה צריך ליצור סטיגמה? מה זה משנה אם (נגיד) מחזור שלנו כולל רק כ-10 סטודנטים עם ציונים מעל 80 המהווים 20% מהאוכלוסיה, בעוד שבאוניברסיטה אחרת יש 20 כאלה והם מהווים 40% מהאוכלוסיה?

ועם אותה לוגיקה - למה בחו"ל, כששוקלים האם להציע משרה לישראלי, למה הם צריכים לדעת שרוב התלמידים בישראל הם חסרי השכלה (כוונתי בעיקר לאוכלוסיה החרדית) או בעלי השכלה לא מספקת (תלמידי תיכון). או לא מסוגלים להתמודד עם פיסיקה1 - מקצוע שמלמדים כבר עשרות שנים במאות אוניברסיטאות. עדיף שהסטיגמה של הסטודנט הישראלי תיקבע לפי האליטה. כנ"ל לגבי הבוגרים: עדיף שהסטיגמה של הבוגרים שלנו תיקבע לפי האליטה.

אני בעד שקיפות. אבל שקיפות מתיחסת לצד הפרוצדורלי, לא לצד של התוכן. למשל חשוב שסטודנט ידע איך מטפלים בציונים שלו, בעירעורים שלו. אבל "צינעת הפרט" מחייבת לא לפרסם את התוכן של הטיפול, לא לפרסם את הציונים. לפרסם את ססטיסטיקות הציונים של מחלקה זה כמו לפגוע בצינעת הפרט של אוכלוסית הסטודנטים במחלקה. אפשר לקרוא לזה פגיעה בצנעת הקולקטיב. אני מתפלא שחבריכם למחזור עדיין לא קיימו אתכם "שיחה" - הרי אתם גורמים להם נזק. מה שאתם עושים זה על גבול הוצאת דיבה.

ולמען הסר ספק - את הקושי להתמודד עם השנה הראשונה אני לא מסתיר בשיחות פתיחה עם סטודנטים.

vinish

שליחה על ידי vinish » 08:18 27/02/2011

למה צריך לפרסם את זה?

אני באופן אישי לא בדקתי את זה אבל אני די סמוך ובטוח שהחבר'ה שבדקו את העניין ודיברו פה בשרשור הם לא הראשונים (ובטח לא האחרונים) שבודקים ומבררים. לכן אף אחד לא יוצר פה סטיגמה, אם יש בסיס לסטיגמה שכזו, היא כבר קיימת ממזמן.

לעומת זאת, אני (ושוב פעם אולי עוד כמה סטודנטים) לראשונה, צריך להתמודד עם סטודנטים ממוסדות אחרים וחשוב לי לדעת מה חושבים על בוגרים מבן גוריון בלי שום קשר לציונים שלי.

אין לי נתונים מדוייקים כמו שפרופ' גדלין ביקש להציג ואני גם לא מתכוון להשיג כאלה (זה מאוחר מדי בשבילי) ולכן אני פורש מהדיון.
בכל אופן, תודה על התשובה.

dcohen
יצירת קשר:

שליחה על ידי dcohen » 08:49 27/02/2011

מה חושבים על בוגרים מבן גוריון בלי שום קשר לציונים
לדעתי שאלה חסרת משמעות - אתה רוצה להגיד שיקבלו מישהו לעבודה בלי להסתכל בתעודה?
ובכל מקרה הדיון שאתה מעורר בכלל לא קשור לסטטיסטיקות ציונים אלא לענייני "סטיגמה".

אתה מרוויח מכך שיש לאוניברסיטה חוקרים טובים וסטודנטים טובים.
זה מה שקובע את הדימוי. האליטה. לא הסטטיסטיקה.
אבל את הקביעה הזו אתה מסרב לקבל (למרות שברור שהיא נכונה...).

למעשה הדיון באספקט הסטטיסטי רק מזיק לך ולחבריך.
בכל מערכת יש טובים יותר וטובים פחות.
גם בארצות הברית "ארץ השפע" לא כולם גרים בבתים הוליוודיים.
אבל כשאתה חושב על ארצות הברית - אתה חושב על המעמד הבינוני גבוה.
וזה מה שקובע את הדימוי של "אמריקאי".
עכשיו תעשה את האנלוגיה לגבי הדימוי של סטודנט ישראלי / בוגר של המחלקה.

vinish

שליחה על ידי vinish » 10:59 27/02/2011

אני לא מסרב לקבל, להיפך, אני מקווה שמה שאתה אומר נכון.

שלח תגובה

חזור אל “ועדת הוראה”