לקיחת הקורס " דחק, טראומה ואסונות: היבטים פסיכולוגיים, קליניים, ורפואיים" כקורס בחירה תחת המחלקה למדעי המוח והקוגניציה

שלח תגובה
amitsam

לקיחת הקורס " דחק, טראומה ואסונות: היבטים פסיכולוגיים, קליניים, ורפואיים" כקורס בחירה תחת המחלקה למדעי המוח והקוגניציה

שליחה על ידי amitsam » 15:44 07/02/2020

שלום מריוס,
שמי עמית סמט ואני סטודנטית בשנה ג' במחלקה (שילוב עם המחלקה לפסיכולוגיה ובהתמחות של פילוסופיה) בכחלק מהתוכנית החדשה.
רציתי לבדוק אפשרות לקחת את הקורס "דחק, טראומה ואסונות: היבטים פסיכולוגיים, קליניים, ורפואיים" של פרופ' גולן שחר כקורס בחירה תחת המחלקה למדעי המוח והקוגניציה.

מספר קורס: 101.1.0429

סילבוס הקורס:
זהו קורס בשפה האנגלית המיועד לתלמידי פסיכולוגיה בתואר ראשון בשנה א', וגם לתלמידי חו"ל. הקורס יציג את התאוריה והמחקר בתחום מצבי הדחק (Stress). דחק מוגדר כאירוע או מצב חיצוני עימו האורגניזם חייב להתמודד. תחום זה משותף לכל הענפים במדעי הפסיכולוגיה (פסיכולוגיה פיסיולוגית, קוגניטיבית, חברתית, התפתחותית, אישיותית, סביבתית, קהילתית, קלינית, רפואית ושיקומית), כמו גם לדיסציפלינות אחרות (ביולוגיה, חינוך, בריאות הציבור, משפטים וכלכלה). מתוך מודעות לאופיו הבינתחומי של התחום, יוצגו מושגים, תאוריות ומחקרים מדיסציפלינות שונות, אם כי הדגש יהיה פסיכולוגי: כיצד דחק, לסוגיו השונים, משפיע על מחשבות, רגשות, והתנהגויות בני אנוש. בתוך הדגש הפסיכולוגי, יודגשו ביתר שאת היבטים קליניים ורפואיים, כמו: השפעת דחק על בריאות נפשית ופיסית, הבדלים בינאישיים בפגיעות לדחק ובחוסן נוכח קיומו, הערכה ומדידה של דחק, והתערבויות למניעת ההשפעות המזיקות של דחק, או לטיפול בהן כאשר הן מתרחשות. נדון ברמות שונות של דחק, החל מאירועים משניים יומיומיים (למשל אבדן מפתחות לרכב), דרך אירועי חיים מרכזיים ומכריעים (נישואין, גירושין, אבדן אדם קרוב), המשך בטראומות (תאונות דרכים, אלימות פיסית, מלחמות וטרור) ואסונות (רעידות אדמה), וכלה בדחק כרוני רציני (מחלות כרוניות).

תודה רבה,
עמית

מריוס

Re: לקיחת הקורס " דחק, טראומה ואסונות: היבטים פסיכולוגיים, קליניים, ורפואיים" כקורס בחירה תחת המחלקה למדעי המוח והקוגניצ

שליחה על ידי מריוס » 11:48 09/02/2020

אני צריך אישור של המרצה שיש בקורס מרכיב קוגניטיבי משמעותי.
ד"ר מריוס כהן
יו"ר וועדת הוראה
המחלקה למדעי הקוגניציה והמוח

amitsam

Re: לקיחת הקורס " דחק, טראומה ואסונות: היבטים פסיכולוגיים, קליניים, ורפואיים" כקורס בחירה תחת המחלקה למדעי המוח והקוגניצ

שליחה על ידי amitsam » 14:59 18/02/2020

היי מריוס,
מצרפת את תשובתו של גולן.
תודה,
עמית
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2020-02-18 at 14.43.42.jpeg
WhatsApp Image 2020-02-18 at 14.43.42.jpeg (28.63 KiB) נצפה 217 פעמים

מריוס

שליחה על ידי מריוס » 08:51 19/02/2020

שלחי לי בבקשה (לכתובת המייל שלי) את ההתכתבות כולה.
ד"ר מריוס כהן
יו"ר וועדת הוראה

מריוס

שליחה על ידי מריוס » 10:34 20/02/2020

מאשר את הקורס כקורס בחירה לתכנית הליבה.
ד"ר מריוס כהן
יו"ר וועדת הוראה

שלח תגובה

חזור אל “- התכנית החדשה”